Przed czym chronią gogle na nartach?

Każdy narciarz doskonale wie, że jazda na nartach wymaga posiadania kilku bardzo potrzebnych dodatków. Bezsprzecznie poleca się w tym wypadku posiadanie kijków, które chronią przed upadkiem i ułatwiają zachowanie równowagi, lecz również gogle na narty, dzięki którym sport ten jest bardzo bezpieczny. Przed czym jednak chronią takie gogle?

Ochrona przed śniegiem

Jazda na nartach potrafi być naprawdę bardzo widowiskowa. Podczas niej wzniecane są w powietrze ogromne ilości śniegu, a także znajdującego się pomiędzy nim cząsteczek lodu. I choć wygląda to naprawdę bardzo ładnie, to jednak stanowi niezwykle duże niebezpieczeństwo dla oczu. Z tego też powodu koniecznie trzeba mieć na głowie gogle, aby śnieg, ani tym bardziej lód, nie dostały się do oczu, ponieważ spowodować by to mogło nie tylko chwilowe, lecz również trwałe oślepienie.

Ochrona przed pogodą

Jak się jednak okazuje, na narciarza czekają nie tylko cząsteczki śniegu lub lodu na stoku, lecz również i niekorzystne warunki pogodowe. Przed czym zatem z tego zakresu muszą chronić gogle na nartach? Przede wszystkim przed silnymi promieniami słońca. Jak bowiem wiadomo, obecny na stoku śnieg potęguje działanie słońca, które z pewnością będzie oślepiało narciarza. Przez to niezwykle łatwo będzie o pogorszenie się wzroku. Żeby do tego nie dopuścić, w goglach obecny jest specjalny flirt, który zabezpiecza przed silnym słońcem. Co więcej, gogle chronią przed niską temperaturą, a także zimnym wiatrem, więc dzięki nim jazda na nartach jest po prostu bardzo komfortowa i przyjemna.