Jak wybrać narty dziecięce?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór nart dla dzieci nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem uwzględnić istotne kwestie przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak wybrać narty dziecięce?

Długość nart dla dziecka

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że waga i wzrost są bardzo ważnymi wyznacznikami właściwego wyboru nart dla dzieci. Godny uwagi jest fakt, że narty powinny sięgać dziecku między obojczykiem, a nosem. W renomowanych sklepach specjalizujących się w sprzedaży nart dostępne są specjalne tabelki pozwalające na określenie długości nart przy uwzględnieniu wagi oraz wzrostu dziecka.

W przypadku, gdy dziecko jest dopiero w początkowej fazie nauki lub jeździ bardzo ostrożnie można zaopatrzyć je w narty krótsze z półki rekreacyjnej. Z kolei pociechom, którym bardzo łatwo przychodzi wspomniana nauka, a także jeżdżą szybko i pewnie, można kupić narty sięgające nosa.

Ustawienie wiązań dla dziecka

Bardzo istotne znaczenie ma także odpowiednie dopasowanie wiązań. W przypadku zaopatrzenia się na używany element należy zwrócić szczególną uwagę czy przypadkiem nie jest on ustawiony dla poprzedniego właściciela. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że niewłaściwie ustawiony środek ciężkości może zdecydowanie zepsuć dziecku radość z jazdy na nartach.

Nie można oczywiście zapomnieć, że dzieci rosną stosunkowo szybko, dlatego zmiana nart w ich przypadku powinna być znacznie częstsza niż w przypadku rodziców. Rekomendowane jest zatem systematyczne sprawdzanie czy narty nie będą w pewnym momencie zbyt krótkie.

Narty dziecięce można zakupić tutaj.