Jak wybrać kurtkę na narty?

Osoby planujące wybrać się na narty powinny zaopatrzyć się w wysokiej jakości kurtki. W ten sposób można będzie uniknąć nie tylko przeziębienia, ale również zdecydowanie poprawić komfort jazdy. Czym powinny zatem charakteryzować się kurtki na narty?

Odpowiednie dopasowanie kurtki na narty

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że regulowanie mankietów jest zdecydowanie bardziej istotną kwestią niż mogłoby się wydawać. W ten sposób zabezpieczenie przed chłodem będzie bardzo skuteczne. Oczywiście wspomniane udogodnienia niewiele pomogą, jeżeli użytkownik niewłaściwie dopasuje kurtkę pod względem rozmiaru oraz kroju.

Model nie może być zbyt ciasny. Jak wiadomo pod kurtką powinna zmieścić się także dodatkowa warstwa. Rekomendowane jest bardzo dokładne zwrócenie uwagi na długość produktu. Musi bowiem chronić dolne części tułowia przed ewentualnym wychłodzeniem.

Kurtka powinna skutecznie zabezpieczać

Warto wiedzieć, że zsunięty kaptur będzie dodatkowym zabezpieczeniem przed wiatrem. Ponadto wraz ze stójką będzie bardzo skutecznie strzec szyi oraz karku w trakcie jazdy. Użytkownik zawsze będzie mógł ściągnąć kaptur, gdy będzie planował założyć kask. Świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w kurtkę wyposażoną w fartuch przeciwśnieżny. Jest to niezwykle elastyczny pas, który przeważnie jest zapinany na klipsy. Dzięki temu, że przylega do ciała będzie tworzył barierę dla ewentualnego wiatru. Należy mieć świadomość, że w niektórych dostępnych na rynku modelach fartuchy są odpinane.

Kurtki na narty dostępne na stronie: https://www.krakowsport.pl/pol_m_Odziez-zimowa_Kurtki-narciarskie-155.html