Kto powinien wybrać się na via ferrata?

Via ferrata to bardzo tajemniczy zwrot, który staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. To aktywność sportowa polegająca na spacerowaniu w górach, ale z wykorzystaniem łańcuchów przyczepionych do skał. Turysta może wędrować, przytrzymując się lin i asekurując się nimi. Takie wyprawy dostarczają ogromu adrenaliny i pomagają się odświeżyć umysł. Kto doskonale się na nich odnajdzie?

Via ferrata dla początkujących

Początkującym szczególnie spodobają się najprostsze trasy. Niektóre szlaki są idealne dla amatorów, którzy wybierają się w drogę bez odpowiedniego sprzętu i wyposażenia. Są to trasy znane i bardzo często uczęszczane. Jednak również na nich trzeba mieć przygotowanie fizyczne – wyrobioną kondycję. Osoba, która wybiera się na taką przygodę na żelaznej drodze, nie może też bać się przestrzeni i wysokości. Przy tej aktywności są one nie do uniknięcia, więc trzeba je po prostu polubić i pogodzić się z nimi.

Miłośnicy mocnych wrażeń

Nie ulega wątpliwości, że spacery po żelaznej drodze nie należą do łatwych. Niektóre trasy można zaliczyć do sportów ekstremalnych. Są też trasy, na które nie można wybrać się bez kasku, uprzęży i lonży. Takie, na które powinno się wchodzić wyłącznie z doświadczonym przewodnikiem. To właśnie one szczególnie spodobają się miłośnikom mocnych wrażeń. Trzeba jednak pamiętać, że do takich przygód trzeba być przygotowanym fizycznie. Wędrówka po via ferrata wymaga sporo siły w rękach i mocnych nóg, ale również niezbędnego osprzętu, który znajdziesz w sklepie PolarSport.pl. Konieczne jest też zamiłowanie do adrenaliny i umiejętność działania pod jej wpływem. Najwytrawniejsi wspinacze wybierają szlaki za granicą np. we włoskich dolomitach. Są to jedne z najstarszych tras, które pozwalają na zdobycie niezapomnianych doświadczeń. To jednak propozycja dla osób, które już wiedzą, że poradzą sobie na żelaznej trasie i regularnie ćwiczą.