Pierwszy raz na stoku

Narty są z roku na rok coraz bardziej popularne. Jesień to idealny moment, by rozpocząć przygotowania do swojego pierwszego sezonu narciarskiego. O czym nie można zapomnieć w czasie przygotowań, gdy chcemy rozpocząć przygodę z nartami?

Zacznij od nart


Wybierając się po raz pierwszy na stok należy zacząć od wybrania nart, które ułatwią jazdę. Elan narty muszą być dobrze dobrane do wzrostu osoby, która chce rozpocząć naukę. Bardzo ważne jest, by narty sięgały do brody lub czubku nosa w przypadku większej osoby.

Warto wiedzieć, że krótsze narty ułatwiają skręcenie, ale dłuższe narty są stabilniejsze przy większych prędkościach.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest twardość nart. Elan narty dla osoby początkującej powinny być miękkie, co ułatwi skręty. Warto również pamiętać, że szersze elan narty są bardziej stabilne, co w pierwszych dniach na stoku ma ogromne znaczenie.

Odpowiedni strój


Kurtka narciarska musi być ciepła, ale jednocześnie musi być oddychająca i wodoszczelna. Bardzo ważny jest dobry system wentylacji, który wspomoże cyrkulacje powietrza w czasie wysiłku fizycznego.

Warto zwrócić uwagę, by miała również dużo kieszeni, w których można schować niezbędne rzeczy. Klucze do pokoju, dokumenty czy telefon komórkowy, które może okazać się niezbędny w razie problemów.

Kolejnym elementem stroju narciarskiego jest kask, który powinien być bardzo dobrej jakości. To właśnie od niego zależy bezpieczeństwo narciarza. Nie można zapomnieć również o goglach, które chronią oczy przed słońcem, a jednocześnie zapewniają widoczność.