Idealny buty narciarskie dziecięce, czyli jakie?

Narciarstwo to wyjątkowy sport, który może być z powodzeniem uprawiany nawet przez najmłodsze dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić pierwszy sprzęty dziecku w wieku od 3 do 6 lat. Robiąc to należy jednak mieć na uwadze, że kupiony sprzęt musi być dla pociechy nie tylko komfortowy i łatwy w użytkowaniu, ale też bezpieczny.

Buty narciarskie dla dziecka

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas kupowania sprzętu narciarskiego dla dziecka jest wybór odpowiednich butów narciarskich. Najlepiej, jeżeli są one wyraziste i kolorowe tak, aby swoim wyglądem sprawiać pociesze jeszcze większą radość. Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, na którą powinien zwrócić uwagę odpowiedzialny rodzic. Znacznie ważniejszą sprawą jest to, aby buty narciarskie dziecięce zostały dobrze dobrane do rozmiaru stopy dziecka.

Przede wszystkim nie powinno się polegać wyłącznie na opinii dziecka. Pociecha mająca kilka lat może nie być w stanie racjonalnie ocenić, czy określony rozmiar buta jest prawidłowy. W związku z tym przed zakupem należy zmierzyć stopę dziecka. Można to zrobić odrysowując ją na kartce papieru, a następnie mierząc długość rysunku. Dodatkowo warto zapamiętać, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić model buta dłuższy niż wynika to z długości stopy.

W praktyce oznacza to, że do stopy o długości m.in. 21 cm można kupić buty narciarskie dziecięce o rozmiarze 22 a nawet 23. Jest to szczególnie dobry pomysł, gdy buty kupowane są w okresie letnim i nie będą jeszcze używane. Na koniec warto też wspomnieć o możliwości nabycia butów rozsuwanych, czyli modeli dających możliwość zmiany swojego rozmiaru. Są one bardzo praktyczne, ale w momencie, gdy na stoku będzie mokry śnieg, to może się on przedostać przez nieszczelną skorupę do wnętrza butów narciarskich.