Niezbędnik kolarza: licznik rowerowy z podświetleniem

Jazda na rowerze, czy to bardziej rekreacyjna, sportowa czy też zastępująca poruszanie się samochodem lub komunikacją miejską, z roku na rok cieszy się coraz to większą popularnością. Nic dziwnego, w końcu można połączyć to co przyjemne z dbałością o planetę oraz własne zdrowie!

Dlaczego warto zainwestować w dobry licznik rowerowy?

Dla osób wybierających rower jako sposób na bardziej lub mniej regularne treningi, szczególnie pomocnym i motywującym do aktywności fizycznej gadżetem może być właśnie licznik rowerowy.
Pozwala on na mierzenie pokonanego w danym dniu, tygodniu czy miesiącu dystansu, który przekłada się na osiąganie wyznaczonych sobie celów poprawy kondycji czy spalania kalorii. Ponadto, taki miernik może mieć wiele innych, ciekawych i przydatnych każdemu kolarzowi funkcji.

Dlaczego właśnie licznik rowerowy z podświetleniem

Niezależnie od tego, czy rowerem poruszamy się na terenach miejskich, mniej zurbanizowanych czy też po miejscach bez infrastruktury w postaci oświetlenia, ważna jest dobra widoczność odczytu naszego licznika.
Dlatego szczególnie polecanym przez rowerzystów miernikiem jest właśnie ten podświetlany, który pozwoli w wygodny sposób odczytać dane, bez względu na porę dnia i aktualną pogodę. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych wygibasów czy zatrzymywania się w celu wygodnego przeanalizowania danych.

licznik rowerowy z podświetleniem

Aktualna oferta na rynku

Aktualnie dostępna oferta na rynku akcesorów rowerowych, w tym także liczników, jest oględnie mówiąc, bardzo bogata. Znajdziemy więc najprostsze ( i jednocześnie najtańsze) urządzenia, które pokazują jedynie naszą szybkość i ilość pokonanych na danym zapisie kilometrów. Bardziej rozbudowane mierniki pozwolą nam sprawdzić i zapisać w pamięci również ilość spalonych kalorii oraz pokażą aktualną pogodę, wilgotność powietrza czy wskażą na kompasie kierunek jazdy. Dostępne są także prawdziwe komputery pokładowe z nawigacją i wieloma ciekawymi „bajerami”.
Przed dokonaniem wyboru jakim jest zakup konkretnego licznika rowerowego – najlepiej z podświetleniem, powinniśmy więc zrewidować nie tylko stan naszego portfela, ale także to z jakich funkcji tak naprawdę będziemy korzystać.