Bokserki – wskazówki dotyczące zakupu

Dla nowicjuszy i osób niezaznajomionych z boksem nie jest jasne, jak ważną rolę w tym sporcie odgrywają spodenki. Wydaje się, że jest to najbardziej powszechna część stroju i można ją nosić do każdego modelu, ale to nieprawda. Profesjonalne spodenki bokserskie powinny spełniać wiele kryteriów. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę każdy z nich, w przeciwnym razie pierwsze szkolenie bokserskie przyniesie kłopoty.

Wskazówki dotyczące tkanin

Spodenki bokserskie powinny być wykonane z określonego materiału, takiego jak satyna, atłas lub poliester. Jest to bardzo ważne i to właśnie materiał odgrywa szczególną rolę w zapewnianiu komfortu sportowcowi. Tkanina powinna być:

  • Oddychająca – spodenki powinny charakteryzować się doskonałą oddychalnością i nie powodować efektu przegrzania;
  • Odporna na rozdarcia – materiał musi być odporny nawet na ewentualne rozdarcia, aby nic mu się nie stało podczas walki;
  • Tkanina powinna zapewniać taki efekt, który pozwala sportowcowi być bardziej zwinnym podczas treningu i walki oraz zapobiega otarciom i dyskomfortowi skóry.

Wybór modelu spodenek: podstawowe wskazówki

spodenki bokserskie

Nawet wygląd spodenek musi być zgodny ze specjalnymi zasadami. Ich długość i szerokość jest dość standardowa, więc modele oferowane w sklepach sportowych np. na fightershop.com.pl będą prawdopodobnie odpowiednie do stosowania zarówno podczas treningu, jak i w walce. Ważne jest, aby nie skupiać się na wyglądzie, ale przede wszystkim na jakości.

Spodenki powinny być swobodne dla boksera: żadnych zwężeń, żadnych uciskających elementów. Jeśli to możliwe, wybierz taki element wyposażenia, aby w ogóle nie był odczuwalny na ciele, ale jednocześnie pewnie leżał. Warto wybrać spodenki specjalnym naciskiem na talię, które pomogą utrzymać brzuch w stałym napięciu i zachęcą do aktywnej pracy wszystkich mięśni brzucha, ale jednocześnie pozwolą im się trochę rozciągnąć i nie będą uciskać skóry.