Kryteria zakupu kurtki rowerowej

Zakup dobrej kurtki rowerowej nie należy do łatwych. W sklepach jest wiele modeli, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobnie do siebie. W rzeczywistości jednak bardzo się od siebie różnią. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak wybrać kurtkę i na co warto zwracać uwagę przed zakupem.

Odpowiednio dopasowany rozmiar

Kurtka rowerowa zawsze musi być w odpowiednim rozmiarze. Powinna ona przylegać do ciała, więc nie może być zbyt duża. Wiele modeli na dole ma dodatkowe sznurki, które umożliwiają ściągnięcie kurtki. Dzięki temu powietrze nie dostaje się pod nią dołem i nie powoduje dyskomfortu. Rękawy muszą być na tyle długie, by zakrywały ręce aż do nadgarstków także w pozycji pochylonej do przodu. Przed zakupem kurki dobrze jest ją przymierzyć i przyjąć pozycję zbliżoną do tej na rowerze. Jeśli rękawy są zbyt krótkie, to znaczy, że rozmiar nie jest właściwy. Równocześnie trzeba też pamiętać o tym, że kurtka nie może być zbyt ciasna. W takim wypadku mogłaby ona ograniczać swobodę ruchów i utrudniać swobodne kierowanie pojazdem.

kurtka rowerowa

Praktyczne kieszenie

Jeśli lubisz wozić ze sobą drobiazgi takie jak klucze czy telefon komórkowy, to z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na to, czy kurtka ma kieszenie, w których będziesz mógł je zmieścić. To duże ułatwienie, bo zwykle przewożenie rzeczy w kieszeniach spodni jest niewygodne. Dobra kurtka powinna mieć przynajmniej kilka kieszeni w różnych miejscach – także od strony wewnętrznej. W takim wypadku przedmioty są dodatkowo chronione przed wypadnięciem z kieszeni podczas jazdy. Warto też pamiętać, że kieszenie koniecznie powinny być zamykane na zamek błyskawiczny lub rzep. Dzięki temu rowerzysta będzie mógł być spokojny, że niczego nie zgubi. Ciekawostką może też być kieszeń z otworem, który umożliwia przełożenie przez niego kabla od słuchawek. Umożliwi to słuchanie muzyki podczas jazdy.