Jaki jest najważniejszy czynnik przy zakupie rękawic?

Pomiędzy zręcznością Twoich rąk a odpowiednim poziomem izolacji, to właśnie izolacja sprawi, że Twoje rękawice będą działać. Tak więc, jeśli chodzi o najważniejszy czynnik przy zakupie rękawic, to jest nim izolacja.

Jeśli masz naprawdę kiepskie dłonie, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać jakieś rękawice o wyższej zręczności i mniejszej izolacji. Jeśli jednak masz normalne lub lekko pogarszające się dłonie, możesz obejść się z niższej jakości rękawicami, które mają wysoki poziom izolacji. W tym przypadku możesz nosić rękawice przez długi czas i możesz je łatwo zdjąć, gdy skończysz.

Rękawice dostępne w z wysokim poziomem izolacji pomogą Ci utrzymać ciepło, ale wpłyną również na Twoją zręczność. Dlatego wiele osób woli rękawice o niższym poziomie izolacji, a następnie nosi na nich rękawice. Pozwala to na zachowanie wysokiej sprawności manualnej i utrzymanie ciepłych dłoni.

Dlaczego wodoodporne/oddychające rękawice mają znaczenie?

Zastanów się, co się dzieje, gdy jeździsz na nartach. Poruszasz się tonami, a twoje ręce są narażone na działanie zimnego powietrza wokół ciebie, co może prowadzić do odmrożeń.

Dlatego, aby temu zapobiec, większość rękawic będzie tylko wodoodporna. To jest w porządku, gdy jeździsz na nartach w ciepły dzień, ale gdy jeździsz w zimnych warunkach, to nie wystarczy.

Fajna para profesjonalnych rękawic

Dobra para rękawic, która może przekroczyć poziom wodoodporności jest kluczowa dla Twojego bezpieczeństwa.

Istnieją również różne rodzaje hydroizolacji. Najczęstszym z nich jest membrana, która idzie wzdłuż grzbietu dłoni pomiędzy rękawicą a skórą, oraz uszczelka na dłoni, która zapobiega przedostawaniu się jakiejkolwiek wody. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o utrzymanie ciepłych rąk i nie jest to zła opcja, gdy dopiero zaczynasz.

Jednak membrana w końcu się rozerwie i będzie to miało wpływ na twoją zręczność. Więc powinieneś iść na lepszą, oddychającą hydroizolację.