Jak wybrać odpowiednie torby turystyczne na wyprawy?

Torba turystyczna to akcesorium służące do przenoszenia rzeczy. Czasami jest wygodniejsza w podróży niż walizka: jest miękka, więc łatwiej ją zmieścić na półce bagażowej w pociągu, w kabinie lub w bagażniku samochodu. Torbę turystyczną można nosić na ramieniu lub toczyć za sobą na kółkach. Może być wodoodporna i może pomieścić różne przedmioty.

Jak zbudowane są torby turystyczne?

Funkcjonalność, trwałość i wygoda to podstawowe wymagania stawiane torbie podróżnej. To akcesorium jest bardziej odpowiednie na krótkie i krótkie wyjazdy niż walizka, ponieważ zajmuje mniej miejsca.

Torby turystyczne mają dwa solidne uchwyty i wzmocnione dno, dzięki czemu można je położyć na ziemi bez ryzyka zamoczenia lub zabrudzenia rzeczy. Powinna ona zachować swój kształt i nie przechylać się na boki. Torby podróżne Polar Sport powinny mieć kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz przegródki na dokumenty i niezbędne drobiazgi, aby można było szybko znaleźć to, czego się szuka. Torby z paskiem na ramię powinny być używane podczas treningów, a torby na kółkach – podczas załatwiania spraw.

Torby damskie i męskie mogą różnić się wielkością i kolorem, ale ich funkcjonalność pozostaje taka sama. Wadą toreb podróżnych jest to, że ich miękki kształt może spowodować zgniecenie lub nawet złamanie przedmiotów w nich umieszczonych.

Torba turystyczna – z czego jest wykonana ?

Torby podróżne są wykonane z tkanin syntetycznych, skóry syntetycznej lub zamszu albo skóry naturalnej. Za najbardziej praktyczny uważa się wytrzymały poliester lub nylon z hydrofobową impregnacją i polimerową podszewką, które to materiały są stosowane nawet przez marki z wyższej półki. Akcesoria są lekkie, trwałe i wygodne; łatwo się je czyści i nie rysują się.

Imitacje skóry i zamszu są mniej trwałe niż poliester, łatwo je zarysować lub przeciąć, a z czasem widać na nich ślady zużycia. Stosuje się je w przypadku odzieży, która nie jest przeznaczona do utrzymywania dużego ciężaru.

Torby i torebki ze skóry naturalnej są piękne, stylowe i trwałe, ale są drogie i niepraktyczne w podróży. Są one przeznaczone do ostrożnego obchodzenia się z nimi i dbania o nie, a ponadto są dość ciężkie. Ozdoby toreb turystycznych mogą być wykonane z plastiku, gumy i metalu. Najmocniejsze i najdroższe są okucia metalowe, natomiast z gumy można wykonać wodoodporne elementy i koła. Plastik jest najtańszym i najmniej trwałym materiałem.