Bluza męska bez kaptura – dlaczego warto mieć ją w garderobie?

bluza męska bez kaptura

Bluza jest nieodłącznym elementem każdej męskiej garderoby, jest wygodna i zapewnia dobry komfort termiczny. Bluza męska bez kaptura sprawdza się w wielu różnych sytuacjach, jest bardziej uniwersalna niż model z kapturem, taki element stylizacji można nosić nie tylko w sportowej stylizacji. Bardzo dobrze komponuje się w zestawieniach casualowych.

Z czym najlepiej łączyć bluzę bez kaptura?

Bluza męska bez kaptura ma wiele zalet, jeśli chodzi i zestawienie jej z innymi częściami garderoby. Można ją łączyć z różnymi fasonami jeansów albo spodni typu chino. Przydaje się o każdej porze roku, zarówno jesienią, zimą, jak i latem, kiedy są chłodniejsze wieczory. Klasyczna bluza męska bez kaptura może być dobrym rozwiązaniem w połączeniu z każdym rodzajem kurtki, może to być bomberka, kamizelka, kurtka pikowana albo skórzana. Taki rodzaj bluzy można łączyć ze sportowym obuwiem, np. trampkami, ale również z mokasynami, czy półbutami wyjściowymi. Czarna bluza może być głównym elementem stroju, będzie się dobrze prezentować niezależnie od tego, z jakimi dodatkami zostanie połączona. Bluza męska bez kaptura dobrze się prezentuje w połączeniu:

 – ze spodniami dresowymi, to typowo sportowy design,

 – z klasycznymi jeansami w stylizacji miejskiej,

 – z chinosami, takie zestawienie ma bardziej wyjściowy charakter, może być stosowane do pracy, jeśli nie obowiązuje sztywny dress code.

Bluza męska – komfort noszenia

 Od tego, z jakiego materiału jest wykonana bluza męska bez kaptura, w dużej mierze zależy przyjemność jej noszenia. Klasyczne bluzy wykonane w 100% z bawełny są miłe w dotyku, dobrze utrzymują ciepło i nie krępują ruchów. Niewielka domieszka poliestru sprawia, że ubranie lepiej dostosowuje się do sylwetki. Męskie bluzy wykonane z polaru zapewniają przede wszystkim komfort termiczny, mogą być rozpinane, spełniają wtedy funkcję przejściowej kurtki wierzchniej.