Czym charakteryzuje się najlepsza osłona na ramę rowerową?

Osłona na ramę ma za zadanie zabezpieczyć powierzchnię przed przetarciami i uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi na przykład odpryskującymi kamieniami. Osłony są niezbędne przede wszystkim wtedy, gdy jeździmy głównie na żwirowym podłożu. Trudne nawierzchnie wymagają zastosowania specjalnych elementów osłonowych.

Naklejki ochronne na ramę

Najprostszym zabezpieczeniem są oczywiście ochronne naklejki na ramę, które dostępne są w wielu ciekawych kolorach. W obecnym sezonie bardzo modne są naklejki w kolorze imitującym carbon. Naklejki są bardzo proste w nałożeniu. Wystarczy dobrze oczyścić i odtłuścić ramę. W zadaniu tym pomóc może dobry płyn do mycia szyb albo odtłuszczacz rowerowy. Tylko na odpowiednio przygotowanej powierzchni klej trzymać będzie nawet kilka sezonów. Jeżeli chodzi o sam materiał to godne uwagi są naklejki wykonane z samoprzylepnego PVC. Grube i półelastyczne tworzywo doskonale chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na rynku dostępnych jest wiele modeli naklejek, które pasować będą do każdego roweru.

Uniwersalne osłony na ramę

Posiadacze mniej popularnych jednośladów powinni postawić na uniwersalne osłony na ramę, które są wstępnie uformowane, dzięki czemu można je dopasować do każdej konstrukcji. Przydać mogą się także dodatkowe osłony na amortyzatory, które wykonane są z wysokiej jakości poliuretanu (przykładowe modele są tutaj). Producenci akcesoriów rowerowych oferują także osłony na stery i klasyczne osłony pod łańcuch. Dzięki profesjonalnym osłonom można znacząco wydłużyć żywotność wybranych elementów.

osłona na rame

Czym wyróżnia się dobra osłona na ramę?

Porządna osłona na ramę powinna być odporna nie tylko na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, ale również na rozrywanie i promieniowanie UV. W Polsce warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, dlatego też zadbać należy o to, aby osłony były odporne na częste wahania temperatury.