Jak wybrać idealne rolki dla dzieci

Jazda na rolkach to znakomity sposób na wzmocnienie mięśni, poprawienie koordynacji ruchowej oraz kondycji. Aby ta forma aktywności fizycznej sprawiała dziecku frajdę, należy zwrócić uwagę na rodzaj używanego sprzętu. Odpowiednio dobrane rolki gwarantują płynną i komfortową jazdę.

But o regulowanej długości

W sprzedaży dostępne są rolki dziecięce wyposażone w miękki lub twardy but. Pierwsze zapewniają większy komfort jazdy i lepszą wentylację stóp, drugie skuteczniej usztywniają stopę i staw skokowy. Dobrej jakości sprzęt wyposażony jest w kilkustopniowy system zapięcia składający się z klamry, sznurowadeł i pasków zapinanych na rzep. W przypadku dzieci sprawdzą się buty z systemem regulacji długości.

Rozsuwany przód pozwala zwiększyć rozmiar rolek i dostosować go do wielkości stopy. Sprzęt powinien być wykonany z lekkich i trwałych materiałów, które wykazują duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Wysoki komfort jazdy

Rolki dla dzieci powinny być wyposażone w elastyczną płozę oraz miękkie kółka. Warto wiedzieć, że sztywniejsze szyny umożliwiają szybszą jazdę, jednak gorzej tłumią nierówności podłoża. Podobnie sytuacja wygląda z kółkami. Elementy wyposażenia oznaczone symbolem zbliżonym do 100A są bardziej twarde, stawiają mniejszy opór podczas jazdy i umożliwiają rozwijanie większych prędkości.

W przypadku sprzętu dla najmłodszych lepiej sprawdzą się miękkie kółka, które zapewniają większy komfort jazdy. Osoby, które szukają rolek dziecięcych wysokiej jakości, muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 250-400 zł. Niezalecane jest kupowanie taniego chińskiego sprzętu niewiadomego pochodzenia.

Rolki dla dzieci dostępne na stronie DobreNarty.pl.