Gripy do hulajnogi – co to takiego?

Współczesne sporty wyczynowe cieszą się sporym zainteresowaniem. Wszystko dlatego, że do wyboru jest wiele opcji: BMX, deskorolka, rolki, czy hulajnoga i wiele innych. A to oznacza, że każdy może znaleźć swoją niszę, w której chciałby szlifować swoje umiejętności. Jednak, aby było to możliwe, niezbędny jest odpowiedni sprzęt. W ostatnim czasie producenci pracowali nad tym, by na rynku dostępne były hulajnogi wyczynowej najwyższej jakości.

Odpowiednia przyczepność obuwia do blatu

Jednym z najważniejszych elementów w hulajnodze jest blat. To element, na którym stoi się w trakcie jazdy. W przypadku tej wyczynowej można także wykonywać ewolucje związane z obrotem decku. Tym samym bardzo ważne jest, aby zapewniał odpowiednią przyczepność obuwia. To, w dużym stopniu, ułatwia wykonywanie ewolucji. Dlatego tak ważne są gripy do hulajnogi od movino. To nic innego, jak materiał, który przypomina papier ścierny. Dzięki swojej strukturze pozwala na pewną jazdę.

żółto czarny grip do hulajnogi

Samodzielna wymiana gripu w hulajnodze

Grip to jeden z tych elementów, który ulega najszybszemu zużyciu. Natomiast jego wymianę można spokojnie przeprowadzić samodzielnie. Gripy do hulajnogi wyczynowej dostępne są w różnych wielkościach. Dotyczy to przede wszystkim ich długości. Dlatego podczas zakupu warto zapoznać się z wymiarami, które podał producent. Jeśli chodzi o wybór rozmiar pod kątem wielkości blatu hulajnogi, jest to raczej kwestia indywidualna. Sporo zależy od samego stylu jazdy, między innymi rodzaju przeszkód, czy ewolucji, które dany rider preferuje. Z czasem wiele osób wyrabia sobie gusta, jak też indywidualne podejście do kwestii gripu w hulajnodze. 

Gripami określa się także uchwyty na rączki w hulajnodze. Podobnie, jak nazywa się ten element w rowerze. Dostępny w różnych kolorach, pozwala na personalizację hulajnogi.