Rodzaje narciarskiej bielizny termicznej

Istnieje wiele rodzajów narciarskiej bielizny termicznej, które mogą zmienić sposób jej działania. Niektóre modele są wykonane z materiału, który można zwinąć i schować w kieszeni, dopóki nie będzie potrzebny, podczas gdy inne są wykonane z rozciągliwego materiału, który można nosić pod ubraniem.

Szorty z bielizną – Są one przeznaczone do noszenia pod innymi ubraniami i są świetnym wyborem, gdy temperatura jest ciepła, ale nie tak zimna, by potrzebować bielizny termicznej. Są idealne do noszenia pod koszulką lub pod warstwą podstawową. Są oddychające, więc nie będą Cię zbytnio ogrzewać.

Topy bieliźniane – Są przeznaczone do noszenia na wierzchu innych ubrań i są doskonałym wyborem, gdy temperatura jest ciepła, ale nie tak zimna, abyś potrzebował bielizny termicznej. Są idealne do noszenia na koszulce lub pod warstwą podstawową. Są oddychające, więc nie będą Cię zbytnio ogrzewać.

Bokserki – Są przeznaczone do noszenia pod ubraniem i są doskonałym wyborem, gdy temperatura jest niska, ale nie aż tak niska, abyś potrzebował bielizny termicznej. Są idealne do noszenia pod koszulką z długim rękawem lub warstwą podstawową.

Są oddychające, więc nie będą Cię zbytnio ogrzewać

Są one przeznaczone do noszenia jako bielizna. Jest to świetny wybór, gdy temperatura jest niska, ale nie aż tak niska, by potrzebna była bielizna termiczna. Więcej produktów tego typu znajdziesz tutaj.

Są idealne do noszenia pod koszulką z krótkim rękawem lub warstwą podstawową. Są oddychające, więc nie będą Cię zbytnio ogrzewać.

Skąd wiesz, czy Twoja bielizna termiczna działa?

Sprawdź temperaturę powietrza w miejscu, w którym jeździsz na nartach, aby zobaczyć, czy musisz założyć rękawiczki lub dodać czapkę do swojej odzieży wierzchniej. Jeśli temperatura jest zbyt niska lub jeśli czujesz się zbyt zimno, być może będziesz musiał dodać warstwę pod bielizną termiczną.

Możesz też spróbować utrzymać ciepło, jeżdżąc na stoku z większą intensywnością. Zwracaj uwagę na swoje ubrania narciarskie i zmieniaj bieliznę termiczną, jeśli stanie się wilgotna od potu.

Jeśli masz na sobie warstwę podstawową, bielizna termiczna zacznie odczuwać wilgoć przy skórze. Jeśli tak się stanie, należy zdjąć bieliznę termiczną i założyć kolejną warstwę.