Kółka do deskorolki – jaki rozmiar wybrać?

Proces wyboru kółek do deskorolki jest zależny od naszych oczekiwań i stylu jazdy. Najczęściej mniejsze kółka są wybierane do miejskiej jazdy, a większe do jazdy w skateparkach. Pamiętajmy o tym, że kółka do deskorolki mają różne rozmiary, kolory i twardości. W efekcie jest w czym wybierać. Producenci sięgają po poliuretan z elastycznymi właściwościami. Zapewnia on odpowiednią sprężystość kółek. Jaki rozmiar wybrać? O czym trzeba wiedzieć przed wyborem kółek do deskorolki?

Kółka do deskorolki

Okazuje się, że rozmiar kółek jest podawany jako średnica. Ten parametr ma wpływa na przyspieszenie i szybkość toczenia się koła. Każdy miłośnik deskorolki wie, że mniejsze kółka zapewniają lepszą zwrotność, ale mniejsze prędkości. Większe z kolei zapewniają mniejszą zwrotność oraz szybsze prędkości. Te pierwsze mają zazwyczaj od 50 do 53 mm. Sprawdzają się do jazdy ulicznej i są użytkowane przez drobniejsze osoby. Rozmiary 54-60 mm są stosowane przez osoby początkujące i doświadczone. Pozwalają jeździć po skateparkach i rampach, gdzie zależy nam na odpowiedniej prędkości. Można także liczyć na bardziej uniwersalny styl jazdy. 

kółka do deskorolki

Szeroka oferta producentów

Producenci na każdym kroku poszerzają ofertę akcesoriów sportowych. Kółka do deskorolki sprawnie zakupimy w internetowym sklepie, bez opuszczania domu. Jazda na deskorolce pozwala rozładować energię i rozwijać swoją pasję. W tym wypadku trzeba mieć na uwadze odpowiednie dobranie kółek do deskorolki, które mają duże znacznie podczas takiej aktywności.