Narzędzia i klucze rowerowe – co przyda się w domowym warsztacie?

Jazda na rowerze to świetny sposób na spędzenie czasu samotnie, z rodziną lub przyjaciółmi. Niestety, rowery czasami psują się w najbardziej nieodpowiednich momentach. Wiele osób doświadczyło niekomfortowych sytuacji i popsucia się roweru, gdy byli daleko od domu. Na szczęście wiele drobnych problemów z rowerem można rozwiązać samodzielnie. Nie ma potrzeby od razu odwiedzania serwisu. Potrzebne będą jednak odpowiednie narzędzia i zestaw kluczy do roweru. Dzięki takiemu sprzętowi można przeprowadzić wszelkiego rodzaju naprawy.

Jakie narzędzia oraz klucze rowerowe kupić?

Zarówno klucze rowerowe, jak i narzędzia powinny pomóc naprawić drobne usterki, które od czasu do czasu występują w każdym rowerze. Wybierając odpowiednie narzędzie, powinno się zadać sobie pytanie, czy potrzebne są tylko pojedyncze narzędzia, czy też może zainwestować w cały zestaw narzędzi i kluczy rowerowych. Dostępne są one w wersjach oversize i kieszonkowych, które zapewniają lekkość i dzięki temu sprawdzą się podczas podróży i treningów. Po pierwsze, można zakupić podstawowy zestaw, który zawiera wszystkie narzędzia najczęściej potrzebne do naprawy. Ważne jest, aby zarówno narzędzia, jak i kluce były kompatybilne i pasowały do wszystkich modeli rowerów. Bardzo ważne jest również, aby narzędzia były łatwe w użyciu i przystępne dla każdego.

Dla kogo sprawdzą się narzędzia i klucze rowerowe?

Jeśli ktoś uwielbia wycieczki rowerowe, ale nie zna się na rowerach, prawdopodobnie zastanowi się, czy potrzebuje narzędzi i kluczy do roweru w swoim domu. Prawda jest taka, że nie wszystkie usterki roweru są trudne do naprawienia, ale wszystkie stają się uciążliwe, jeśli nie są naprawiane. Można wówczas zanieść swój rower do profesjonalnego sklepu rowerowego, aby zajęli się nim specjaliści i zdołali go naprawić. Nie jest to niestety tanie rozwiązanie. W niektórych przypadkach konieczne może być samodzielne wykonanie drobnych napraw. Dlatego każdy posiadacz roweru powinien posiadać odpowiednie narzędzia i klucze, a także podstawowe wyposażenie. Zdecydowanie warto zabezpieczyć się przed ewentualnymi drobnymi błędami. Dlatego narzędzia i klucze są wręcz niezbędne, jeśli posiada się rower. Możesz zamówić je tutaj. Wbrew pozorom korzystanie z tych narzędzi wcale nie musi być trudne. 

klucze rowerowe

Jakie klucze do roweru są najbardziej potrzebne?

Klucze sześciokątne, czyli imbusy są najczęściej używanymi kluczami rowerowymi. 4mm, 5mm i 6mm to najczęściej wybierany zestaw, te ostatnie mają największy wpływ na dokręcenie pedałów i mostków, dlatego warto wybrać model z konkretną dźwignią. Pozwala on poluzować większość dźwigni hamulca i manetek, przerzutek, kierownicy, hamulców, mostków, zacisków siodełka, siodełek i cholewek. Mały klucz 1,5-3 mm jest przydatny do montażu akcesoriów (takich jak uchwyty na butelki i bagażniki), regulacji niektórych hamulców i przerzutek oraz wymiany klocków hamulcowych. Ogólnie rzecz biorąc, klucze płaskie o wymiarach od 6 do 15 mm są najczęściej używane do serwisowania i napraw rowerów.