Czapka truckerka jako oryginalny dodatek

Każda osoba, której zależy na dobrym wizerunku powinna mieć w swojej garderobie nie tylko liczne ubrania, ale również ciekawe dodatki. Jednym z hitów ostatnich lat jest czapka tirówka (inaczej truckerka), będąca doskonałą alternatywą dla klasycznej baseballówki. Gwarantuje ona skuteczną wentylację, a dodatkowo chroni wzrok przed uciążliwym promieniowaniem słonecznym. 

Charakterystyczne cechy konstrukcyjne

Czapka truckerka posiada sztywny daszek o sporej szerokości, przybierający mniej lub bardziej wygięty kształt. Niezwykle istotny element to również siateczka zlokalizowana w tylnej części, która stanowi prawdziwe wybawienie podczas upalnych dni. Z kolei przód jest wykonany z pianki, a na jego powierzchni znajduje się zazwyczaj konkretny haft bądź nadruk (dekoracyjny, reklamowy itp.). Do pozostałych wyróżników zaliczamy sześć klinów zespolonych za pomocą guzika oraz pasek zatrzaskowy pozwalający na swobodną regulację rozmiaru. Dawniej omawiane nakrycie głowy było noszone głównie przez kierowców tirów, mechaników samochodowych, rolników i wszelkiego rodzaju pracowników fizycznych. Dzisiaj natomiast świetnie sprawdza się zarówno w stylizacjach streetwearowych, jak i sportowych czy hip hopowych.

czapka truckerka

Zaskakująca uniwersalność

O dużej popularności czapki trukcerki we współczesnej modzie decyduje przede wszystkim wygoda noszenia połączona z niebanalnym designem. Znakomicie wygląda ona zwłaszcza w zestawieniu z przetartymi jeansami, spodniami typu baggy, luźnymi t-shirtami i miejskimi kurtkami bomberkami. Poza tym pasuje do:

  • bawełnianych bluz
  • dwuczęściowych dresów sportowych
  • koszul w kratę 
  • plażowych szortów
  • casualowych marynarek

Warto dodać, że na rynku dostępne są modele zróżnicowane pd względem kolorystyki, co w znacznym stopniu ułatwia dostosowanie do indywidualnych preferencji.