Kask narciarski – jak dobrać właściwy?

Kask jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdego narciarza. Często jednak jego dobór nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby się to wydawać. Dlatego warto jest wiedzieć na co zwrócisz szczególną uwagę przy jego zakupie.

Jak dobrać rozmiar kasku narciarskiego?

Dobrze dobrany kask to taki, który ściśle przylega do głowy, ale jednoczenie nie jest oczywiście za ciasny. Narciarz powiem mieć zachowaną swobodę ruchów.

Oferowane na rynku specjalistyczne kaski narciarskie dostępne są w wieku rozmiarach. Dzięki temu każdy ma możliwości zakupu idealnie pasującego kasku. Dobrym wyborem mogą być kaski narciarskie Kraków.

Jaki kask narciarski dla dziecka?

Każde dziecko poniżej 16 roku życia musi obowiązkowo mieć na sobie kask. Wybierając kask dla dziecka uwagę zwrócić należy na to, aby był on lekki i dobrze wentylowany. Kask dla dziecka musi być oczywiście dobrze dopasowany do głowy.

To warunek tego, aby kask zapewniał bezpieczeństwo i był wygodny. Kupując kask narciarski dla dziecka warto wybrać model z regulacją. Dzięki temu posłuży on przez kilka sezonów.

Na co dodatkowo zwrócić uwagę wybierając kask narciarski?

Kupując kask nie można zapomnieć o goglach. Oba te elementy muszą być do siebie dopasowane. Istotny jest tu zatem kształt ramki i rodzaj zapięcia.

Między kaskiem a goglami powinna być jedynie niewielka przerwa na czole. Z kolei zapięcie kasku z tyłu powinno dobrze trzymać pasek.

Wybór kasku narciarskiego nigdy nie powinien być przypadkowy. Ważne, aby przed zakupem zawsze dokładnie go przymierzyć. Dzięki temu będzie się miało pewność, że spełni on swoje zadania.