Jakie ubrania do biegania wybrać na lato?

Ciepłe dni sprzyjają aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Jedną z nich i najłatwiej dostępną jest bieganie. Pomimo wysokiej temperatury warto pamiętać o odpowiedniej odzieży do biegania dla zapewnienia maksymalnego komfortu w czasie treningu. Na co warto zwrócić uwagę?

Odzież do biegania latem

W ciepłe dni najistotniejszymi cechami ubrań do biegania są: odprowadzanie potu, przewiewność i wygodny krój. Do zapewnienia odpowiedniej wentylacji i odprowadzania potu warto wybierać odzież do biegania wykonaną z tkanin technicznych, które w odróżnieniu od bawełny są w stanie odprowadzać wilgoć na zewnątrz z powierzchni skóry. W zależności od upodobań można wybierać koszulki z krótkim rękawem lub bezrękawniki.

Do okrycia dolnych części ciała sprawdzą się spodenki o luźniejszym kroju lub obcisłe spodenki w stylu legginsów. Latem szczególnie warto unikać szybko nagrzewających się ubrań w czarnych kolorach, a do biegania warto stosować elementy garderoby w jasnych kolorach i z odblaskami poprawiającymi widoczność.

Przydatne akcesoria odzieżowe na ciepłe dni

Poza samymi ubraniami do biegania okrywającymi nogi i tułów warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych elementów ubioru. Istotny jest wybór bielizny, tak by nie narażała ona na powstawanie otarć w okolicach miejsc intymnych, a dla biegaczek istotnym elementem biegowego stroju jest sportowy biustonosz. Do zapewnienia komfortu dla stóp warto wybierać sportowe skarpetki umożliwiające odprowadzanie potu i zapobiegające otarciom oraz powstawaniu pęcherzy. W mocno słoneczne dni przydatne jest także okrycie głowy chroniące przed jej przegrzaniem, a wedle upodobania także okulary przeciwsłoneczne.