Jak zadbać o narty przed sezonem?

Sezon narciarski to dla wielu ludzi najlepszy okres w roku. Dla osób tych możliwość szusowania po stokach górskich jest nieocenioną przyjemnością. Osoby takie muszą dbać o sprzęt, aby służył on pewnie przez wiele lat. W jaki sposób to robić?

Czy lepsze narty wymagają mniejszego serwisu?

Czasem pojawia się w sieci pogląd, że jeśli kupimy lepsze narty niż średniopółkowe, na przykład narty Nordica, to z tego powodu serwis będzie wymagany rzadziej. Jest to oczywisty błąd. Fakt jest taki, że jeśli kupimy nowe narty, to prawdopodobnie po jednym sezonie krawędzie na przykład nie będą musiały być od razu ostrzone, ale jest to zazwyczaj cecha wszystkich nowych nart.

Narty z wyższej półki, takie jak na przykład narty Nordica, mają bardzo wiele zalet, ale serwisowane powinny być tak samo, jak każde inne, a wiele osób uważa, że ze względu na ich cenę oraz jakość powinniśmy wręcz dbać o nie częściej i lepiej.

Co powinniśmy zrobić przed sezonem?

Przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego powinniśmy zanieść narty do serwisu narciarskiego. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań. W serwisie nasze narty zostaną nasmarowane, ubytki w ślizgu zostaną uzupełnione, a krawędzie zostaną naostrzone.

Czasem wiele osób zastanawia się nad tym, czy nie wykonać podstawowego serwisu samodzielnie. Sprawa nie jest jednak taka prosta.

Co prawda możemy kupić pewne akcesoria do pielęgnacji nart, takie jak oliwka do ślizgu, ale fachowcy używają wosków na gorąco oraz profesjonalnych ostrzałek i żelazek do nart. Nie są to tanie akcesoria.