Jak wybrać skarpety narciarskie?

Choć wiele osób ich nie docenia, to jednak skarpety narciarskie zaliczane są do jednego z najważniejszych elementów wyposażenia stroju na stok. Nie tylko zapewniają odpowiedni poziom wygody, lecz również wpływają w bezpośredni sposób na bezpieczeństwo jazdy na nartach. Nic więc dziwnego, że specjaliści zalecają wybranie ich z dużą uwagą. Niestety niewielu narciarzy wie, czym charakteryzują się dobre skarpety narciarskie.

Dlaczego są one tak ważne?

Zanim przejdzie się do wymieniania odpowiednich cech takich skarpetek, najpierw warto się dowiedzieć, z jakiego powodu warto w ogóle sobie zadawać trud i wybierać odpowiednie modele.

Skarpety narciarskie przede wszystkim mają za zadanie zapewnić narciarzowi dobry poziom zabezpieczenia termicznego. Nie mogą tego jednak robić kosztem wygody, lub np. zagrożenia dla skóry. Często na rynku bowiem można spotkać modele ciepłe, lecz niestety zrobione ze sztucznego materiału, który szybko zapaca skórę. Jest to niedopuszczalne i zwyczajnie bardzo niebezpieczne.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania?

Podczas kupowanie skarpetek na narty przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar. Są to skarpety, które bardzo ściśle przylegają do stopy, więc jakiekolwiek nieprawidłowości w ich rozmiarze mogą przełożyć się na poczucie dyskomfortu.

Kolejną niezwykle ważną sprawą jest tkanina, z której będzie dany model wyprodukowany. Nie poleca się wersji sztucznych, ponieważ choć mają one naprawdę świetne właściwości cieplne, to jednak ryzyko podrażnień jest bardzo wysokie. Z tego powodu rewelacyjnym modelem może być zwykła bawełniana skarpetka.