Jak wybrać rękawice narciarskie?

Wybranie rękawic narciarskich jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, jakie kwestie koniecznie należy uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dlaczego tak istotny jest właściwy wybór rękawic narciarskich?

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że dłonie marzną szybciej niż pozostałe części ciała. Jest to spowodowane faktem, że organizm, który jest zagrożony ewentualnym wychłodzeniem będzie w pierwszej kolejności ratował najbardziej istotne organy.

Jakie są zadania rękawic narciarskich?

Zdecydowanie najważniejszym zadaniem rękawic narciarskich jest niepozwolenie na zmarznięcie dłoni. Rękawice muszą również zagwarantować pewny chwyt, a także strzec użytkownika przed różnego rodzaju urazami czy kontuzjami palców. Bardzo istotna jest także wygoda.

Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze rękawic narciarskich?

Bardzo istotnym aspektem jest ciepłe wypełnienie. Świetnym wyborem mogą być rękawice narciarskie Leki. Rękawice Leki posiadają bowiem syntetyczne ociepliny, które nie tylko zapewniają doskonała termoizolację, ale również w porównaniu do naturalnego puchu nie będą nasiąkały wilgocią.

Dlaczego rękawice narciarskie powinny być wygodne?

Koniecznie należy pamiętać, aby rękawice narciarskie miały właściwy rozmiar. Warto wiedzieć, że zbyt duże rękawice nie spełnią swoich funkcji, a zbyt małe wywołają dyskomfort. Jak wiadomo w przypadku, gdy rękawiczki nie będą przylegały do dłoni, śnieg oraz zimne powietrze bez problemu dostaną się do środka.