Jak wybrać kijki narciarskie?

Kijki narciarskie są kolejnym akcesorium, które przydadzą nam się podczas jazdy na nartach, lecz wiele osób decyduje się na nie jedynie, gdy ich cena jest przystępna a kolor akceptowalny. Oczywiście jest to błędne myślenie, ponieważ istnieje wiele aspektów wpływających na naszą decyzje pokroju ich długość, dopasowania do rodzaju naszych nart czy rzeczywiście usprawnią nasze poruszanie. 

Do czego służą kijki narciarskie?

Kiedy poruszamy się na płaskim terenie i odpychamy się przy pomocy kijków, wówczas łatwiej nam się jest poruszać. Natomiast w przypadku jazdy krokiem łyżwowym oprócz pomaganiu w przemieszczaniu się łatwiej jest utrzymać balans.

Początkujące osoby nie decydują się na zakup kijków, gdyż twierdzą, że są nieporęczne i się im nie przydarzą. Nawet podczas jazdy na twardym śniegu lub oblodzonej nawierzchni kijki pomagają w postaci utrzymania stabilności podczas ich obciążenia.

Wybierz odpowiednią długość kijków

Kijki narciarskie najlepiej wybrać zważając na swój wzrost, dlatego na wielu stronach znajdziemy specjalne tabele pomagające w wyborze. Kiedy wybieramy kijki do narciarstwa alpejskiego, wówczas istnieje pewien sposób, aby osobiście sprawdzić wymaganą długość kijka.

Polega to na trzymaniu pionowo kijka ustawionego do góry nogami i chwytając go tuż nad talerzykiem. Jeżeli kijek jest dla nas stworzony to oparcie rękojeści o ziemię powinno to wywołać zgięcie łokci o 90°, natomiast ramiona pozostają wzdłuż ciała. Niestety ta metoda nie znajdzie swojego zastosowania w kijkach do narciarstwa biegowego.

Kijki do nart dostępne w tym miejscu.