Hantle, ciężarki idealne do ćwiczeń

hantle do ćwiczeń ciężarki

Mnóstwo osób aktywnych zawodowo uwielbia ćwiczyć z hantlami. I nic w tym dziwnego, gdyż ogromną zaletą ćwiczeń z użyciem tego sprzętu jest możliwość wyrzeźbienia pięknej sylwetki. Odpowiednio dobrane ćwiczenia znacznie pomagają ukształtować zarówno ramiona, jak i całe ciało, a więc talię, uda, łydki, mięśnie podtrzymujące biust oraz pośladki. Zatem jak wybrać dobre hantle do ćwiczeń.

Treningi z użyciem hantli

Hantle ciężarki to niewielki sprzęt sportowy z pomocą którego można ćwiczyć nie tylko na siłowni, lecz również w domowym zaciszu. Regularny trening wpływa znacznie na poprawę ogólnej kondycji organizmu oraz ma bardzo dobry wpływ na samopoczucie. Wyróżnia się:

– trening dla początkujących – dla osoby dopiero rozpoczynającej przygodę z ciężarkami najlepszym wyborem są te o wadze 0,5kg. Regularne ćwiczenia z użyciem tych hantli pozwalają na efektywne wyszczuplenie mięśni ramion oraz znaczne zwiększenie ich wytrzymałości.

– trening areobowy – dla osoby rozpoczynającej ćwiczenia z hantlami nadają się te o wadze 0,5kg, które to pozwalają na widoczne wyszczuplenie mięśni ramion oraz zwiększenie ich wytrzymałości. Z czasem warto zakupić cięższe ciężarki.

– trening siłowy – w przypadku wykonywania treningu siłowego osoba taka powinna zaopatrzyć się w hantle o różnorodnej wadze bądź też w krótki gryf i obciążenia. Hantle z regulacją obciążenia z pewnością przydają się wówczas gdy chcemy zmniejszyć podnoszoną wagę oraz zwiększyć intensywność ćwiczeń. Do tego rodzaju treningu warto zakupić zarówno hantle bitumiczne, żeliwne, jak i neoprenowe.

Hantle, a funkcjonalność i bezpieczeństwo

Podczas wyboru hantli warto zawsze sugerować się ich funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem podczas użytkowania. W czasie zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na ich zakończenia. Tradycyjnie spotykane są zazwyczaj zakończenia owalne, ale nie należą one do zbyt praktycznych, gdyż po odłożeniu na podłogę zaczynają się turlać. Znacznie wygodniejsze są modele o zakończeniach kwadratowych czy też trójkątnych.

Jak powszechnie wiadomo, podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń często zdarza się, że hantle wyślizgują się z dłoni. W taki o to sposób można nie tylko porysować podłogę, lecz również wyrządzić sobie krzywdę. W celu uniknięcia takich niekomfortowych sytuacji, warto zawsze zwracać uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Warto postawić na modele neoprenowe lub gumowe, które to świetnie amortyzują upadki. Dobrym rozwiązaniem jest także zaopatrzenie się w hantle z uchwytami.

Wybór hantli na rynku jest ogromny, zatem każdy użytkownik może wybrać idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Hantle można znaleźć w sklepie Fightershop.