Czym są buty skiturowe i do czego służą?

Sport dla kochających góry i wolność

Sport łączący w sobie narciarstwo zjazdowe i turystykę górską nazywamy skituringiem. Doskonale sprawdzi się u osób kochających przemierzanie zaśnieżonych szlaków. Posiadanie nart to sposób na szybsze zmiany wysokości, a co za tym idzie – szybsze pokonywanie odległości. Wiąże się to z możliwością zobaczenia pięknych widoków w krótszym czasie niż podczas standardowej wędrówki. Jest to dość nowa dyscyplina sportowa, która wymaga dobrej kondycji oraz pewnego rodzaju przygotowania.

Cechy butów skiturowych

Odpowiedni sprzęt jest niezbędny dla zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podczas uprawiania tego typu górskich aktywności. Podstawą są wygodne buty skiturowe, które wyróżniają się znacząco niższą wagą od zwykłego obuwia narciarskiego. Posiadają podeszwę przystosowaną do poruszania się w stromym, skalistym terenie. Mają umożliwiać wygodne podejście pod górę, przy jednoczesnej funkcji zjazdu z wzniesienia. Podczas tworzenia tego typu obuwia wykorzystywane są specjalne technologie, co ma na celu zapewnienie jak największego komfortu użytkowania.

buty skiturowe

Buty do skituringu posiadają specjalną blokadę, która pozwala na dobranie trybu do danego momentu. Zależnie od tego czy chcemy w danej chwili zjechać, czy może akurat podchodzimy pod górę, w łatwy sposób możemy dostosować je do aktualnej sytuacji. Buty skiturowe w trybie zjazdu mocno trzymają kostkę, a w trybie przemieszczania się pozwalają na swobodne wchodzenie pod górę. Daje to gwarancję bezpieczeństwa i niweluje ryzyko urazów do minimum, by jak najbardziej móc korzystać z uroków zimy.