Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem

Bez względu na to, czy posiada się rower za kilkaset złotych, czy też za kilka tysięcy, niektóre rzeczy powinny w nim działać bez zarzutu. Nawet wybierając się na krótką wycieczkę po okolicy, wcześniej trzeba sprawdzić, czy siodełko jest dobrze przykręcone, czy kierownica lekko się skręca oraz czy działa oświetlenie. Gdy któryś z tych elementów jest niesprawny, można narazić się na mandat. Na co więc warto zwrócić uwagę sprawdzając swój rower? Podpowiedź poniżej.

Zalety lampek ładowanych za pomocą kabla USB

Oświetlenie rowerowe USB w ostatnim czasie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem (https://www.erowery.pl/m/89724/akcesoria-oswietlenie-rowerowe). Coraz więcej rowerzystów dba bowiem o to, by być widocznym na drodze, dlatego też montaż odpowiedniego oświetlenia jest w tym przypadku kluczowy. Jaka lampka będzie w tej sytuacji najodpowiedniejsza? Zdecydowanie warto postawić na model uniwersalny, wszechstronny, który posiada mnóstwo przydatnych funkcji i dodatkowo sprawdzi się on w każdych okolicznościach. Dobrze wybrać taką barwę światła, którą zauważą kierowcy aut z oddali. Tryby pracy: 100%, 50% i stroboskop, wodoszczelność: IPX5 i żywotność diody do 100 000h to podstawa.

Gdzie znaleźć odpowiednie oświetlenie rowerowe?

oświetlenie rowerowe USB

Bardzo często klienci zaskoczeni są, gdy podczas serwisowania ich rowerów przed sezonem letnim, fachowcy informują ich, że trzeba wymienić oświetlenie. Mnóstwo osób uważa, iż oświetlenie dołączone przez producenta roweru jest wystarczające i posłuży ono klientom przez wiele, wiele lat. Niestety w praktyce tak to nie wygląda i często trzeba wymienić prostą, klasyczną lampę na oświetlenie rowerowe USB. Można to zrobić w dobrym serwisie rowerowym, jak i samodzielnie we własnym domu (o ile posiada się dryg do tego typu rzeczy). Świetne jakościowo lampki klienci kupią w wielu miejscach, jednak najlepiej takich zakupów dokonać w sklepach ze sprzętem rowerowym, w sklepach sportowych lub bezpośrednio na stronach producentów.