Trampolina ogrodowa – jaką wybrać?

W przydomowych ogrodach coraz częściej można zauważać rozłożone trampoliny ogrodowe. Od kilku lat cieszą się one bardzo dużą popularnością. Jest to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, ale również dla dorosłych. Jaką trampolinę wybrać, żeby była bezpieczna?

Na co zwrócić uwagę wybierając trampolinę ogrodową?

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić maksymalne obciążenie, czyli łączną wagę osób, które w jednym czasie będą użytkować trampolinę. Po drugie stelaż, który musi być wykonany bardzo solidnie. Ważne jest to, żeby jego poszczególne elementy były trwałe, najlepiej wybierać takie pokryte dodatkową pianką. Kolejna sprawa to maty do trampoliny (https://www.sportbody.pl/pl/menu/maty-do-trampolin-1378.html), to jeden z ważniejszych elementów całej konstrukcji. Materiał maty musi być elastyczny, wykonany z odpornego materiału. Kupując dodatkową matę warto zwrócić uwagę na ilość sprężyn oraz średnicę. Kolejna rzecz to sprężyny umożliwiające skakanie na trampolinie, osłona na sprężyny i siatka.

Czy to jest bezpieczne?

Wielu rodziców, którzy zastanawiają się nad zakupem trampoliny, obawiają się, że może stanowić zagrożenie dla ich pociech. W tym wypadku dużo zależy od rodzaju trampoliny, jaką się wybierze. Warto decydować się na takie z atestami bezpieczeństwa, oczywiście trzeba też pilnować dzieci podczas takich zabaw. Na trampolinie na pewno nie warto przesadnie oszczędzać, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Najmłodsi powinni korzystać z trampoliny wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych.