Jak wybrać kamerę sportową?

Kamera sportowa to bardzo szczególny rodzaj takiego typu urządzenia. Wykorzystywana jest w niezwykle niesprzyjających dla urządzeń rejestrujący obraz warunkach, a to sprawia, że musi siłą rzeczy cechować się równie niezwykłą budową. Jak zatem powinno się wybierać takie kamery i na co zwracać uwagę, aby działały one możliwie jak najlepiej?

Jak wybrać obudowę?

Najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się kamery sportowe, jest to, jak dobrze będzie wykonana ich obudowa. To właśnie jakość obudowy wpływa na to, czy urządzenie będzie się w ogóle do czegoś nadawało. Pamiętać bowiem trzeba, że kamera ta będzie narażona na często niezwykle ekstremalne warunki. Nie tylko duży pęd powietrza, lecz również wilgoć, śnieg, mróz czy też z drugiej strony wysokie nasłonecznienie i ogromną temperaturę. Żeby podzespoły kamery pozostały nienaruszone, a sprzęt mógł bez problemu działać, obudowa musi cechować się naprawdę niezwykłymi właściwościami.

Jaka powinna być jakość nagrań?

Sama obudowa to jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, gdy wybiera się kamerę sportową. Równie istotną sprawą jest to, jakiej jakości będą rejestrowane przez nią nagrania. W tym wypadku trzeba pamiętać o dwóch sprawach – o rozdzielczości, a także ilości klatek na sekundę. Szczególnie ten drugi parametr jest bardzo ważny, ponieważ dzięki zachowaniu odpowiedniej ilości klatek, obraz staje się płynny i ostry, a to w przypadku często bardzo dynamicznych ujęć jest kluczowe do zapewnienia dobrej jakości nagrania. Rozdzielczość, choć ma mniejsze znaczenie, to jednak również nie powinna być przesadnie niska.