Czy wiesz, co oznacza kolor pasa do karate?

Sztuki walki przyciągają wzrok widzów na ekranach kin już wiele dziesięcioleci. Filmy z udziałem Jackie Chana czy Bruce’a Lee zdobyły niezwykłą popularność, dzięki efektownym walkom, podczas których jedynym orężem jest ciało wojownika. Niezależnie od obranej sztuki walki, dobre opanowanie jednej z dziedzin może znacznie poprawić własne umiejętności samoobrony. Najprawdopodobniej najpopularniejszą ze sztuk walk wciąż pozostaje karate, które trenowane jest przez jej adeptów na całym świecie.

Co noszą mistrzowie karate?

Proces szkolenia, by w jego trakcie stać się mistrzem tej sztuki, jest długi i żmudny. Osoby pragnące sprostać temu wyzwaniu powinny przygotować się na długie lata ciężkich treningów, które mimo że nieprzyjemne, dają dużą satysfakcję z osiągniętych celów. Nagrodą, jaka czeka na uczniów szkół, którzy osiągnęli odpowiedni stopnień mistrzostwa w swojej dziedzinie, są pasy do karate. W zależności od stażu adepta w trenowaniu tej sztuki i jego umiejętności, pasy przyjmują różne kolory. Najwcześniej przyznawany jest pas o kolorze białym – zyskują go już nowicjusze po pewnym czasie trenowania. Najwyższym osiągnięciem i honorem dla każdego karateki, jest przyznanie mu pasa czarnego. Świadczy on o mistrzowskim opanowaniu umiejętności technicznych i zrozumieniu filozofii, jaka stoi za tą sztuką walki.

Pas do kimona

Gdzie kupić pasy do karate?

Jednymi z miejsc, do których można się udać w celu zakupu pasów do karate, są sklepy sportowe obecne w większości dużych miast. Można ich również szukać w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów do karate. W internecie znajduje się również wiele stron, które oferują sprzedaż tego elementu odzieży. Przykładem takiego sklepu jest FighterShop.com.pl.