Czy deskorolki nadają się dla dzieci?

Wielu rodziców zastanawia się, który sprzęt sportowy będzie odpowiedni na okres wiosenny i letni. Większość dorosłych chciałoby, żeby ich pociechy więcej się ruszały. Wiosna i lato to najlepszy czas na to, żeby je przekonać do ruchu na świeżym powietrzu. Jednym z najlepszych wyborów mogą być deskorolki. Jazda na tym sprzęcie daje dużo satysfakcji. Pierwsze próby przekonania kilkulatka do tego sportu można podejmować już w wieku 7 lat.

W jaki sposób dobrać deskorolki do potrzeb dziecka?

deskorolki

 Żeby dziecko nie bało się jazdy na deskorolce, czy innym sprzęcie mającym kółka, potrzebny jest spokój, nie można kilkulatka przymuszać do takiej aktywności. Warto przekonać go możliwościami, jakie daje taki sport. Deskorolki z movino.com to różnorodność pozwalają na dobrą zabawę zarówno samemu, jak i w gronie przyjaciół. Można je wybierać z różnych rodzajów, na rynku są:

  • klasyczne (uniwersalne, najczęściej wybierane szczególnie przez osoby, które nigdy nie jeździły),
  • terenowe (na bardziej wymagające tereny, z większymi, napompowanymi kołami),
  • cruisery,
  • longboardy,
  • waveboardy,
  • elektryczne.

To, na co trzeba zwracać uwagę, to przede wszystkim rozmiar deski, twardość i rozmiar kół, to jakie łożyska są w nich umieszczone. Na początek przydadzą się zwłaszcza mniejsze, bardziej zwrotne deski.

Nieco zapomniana deskorolka jako najlepszy prezent dla dziecka

 Nieśmiało rolki czy wrotki wracają do łask, stają się coraz bardziej popularne, podobnie deskorolki, można je niejednokrotnie dostrzec znów w parkach czy na boiskach. Dzieci odkrywają te dyscypliny sportowe z nie mniejszą ciekawością, jak to się robiło wiele lat temu. Kupienie sprzętu dobrej jakości dziecku, na przykład na urodziny czy święta, często przyczynia się do tego, że ta deskorolka zostanie z kilkulatkiem na dłużej.