Nordic walking sposobem na zdrowe życie

Ból kręgosłupa oraz duża otyłość to dwa najbardziej widoczne problemy XXI wieku, za które jesteśmy sami odpowiedzialni. Siedzący tryb życia oraz niezdrowe jedzenia są przyczyną problemów. Nordic walking jest formą ruchu, która może pomóc zawalczyć o zdrowie. Co warto wiedzieć o nordic walking?

Ruch na świeżym powietrzu
Większą część dnia spędzamy w pracy bądź w szkole. Popołudnia spędzamy w domu przed telewizorem lub przed komputerem. Wszędzie jeździmy samochodem. Rzadko kiedy wychodzimy na świeże powietrze.

Nordic walking jest formą ruchu, która zmusza do wyjścia z domu. Kijki nordic walking uruchamiają 90% mięśni w naszym ciele. Jest to ruch przeznaczony dla każdego bez względu na umiejętności oraz kondycję. Nordic walking można uprawiać samemu bądź z przyjaciółmi, mężem czy dzieckiem. Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to kupno kijków nordic walking.

Ulga dla kręgosłupa
Osoby, które borykają się z bolącymi placami często boją się rozpoczęcia przygody z nordic walking ze względu na obawę zwiększenia obciążeń na kręgosłup. Nic bardziej mylnego. Kijki nordic walking dbają o to, by ciężar ciała był rozłożony równo na staw skokowy, kolanowy i biodrowy. Dzięki kijkom kręgosłup jest bezpieczny. Warunkiem jest prawidłowa praca kijkami nordic walking.

Walka z dodatkowymi kilogramami
Godzinny marsz z kijkami nordic walking pozwala spalić około 400 kcal. Dodatkową zaletą nordic walking jest możliwość chodzenia we własnym tempie dostosowanym do naszych potrzeb oraz możliwości.

Każda forma ruchu jest mile widziana przez nasz organizm. Ruch na świeżym powietrzu jest bezcenny.